אודות אובונטו

Balanzan_presאובונטו היא הפצת לינוקס המפותחת בידי הקהילה בחסות חברת קנוניקל. אובונטו נחשבת להפצה ידידותית מאוד למשתמש והיא מבין ההפצות הפופולריות ביותר בעולם כיום במחשבים ניידים ושולחנים, היא מתאימה למשתמשים בכל הרמות.

הליך ההתקנה גרפי ופשוט, ובברירת מחדל ניתנות שלל תוכנות לשולחן העבודה כמו חבילת היישומים המשרדים אופן-אופיס, דפדפן פיירפוקס, תוכנת הדואר אבולושן ועוד תוכנות רבות. בנוסף מאות תוכנות נוספות זמינות להתקנה פשוטה באמצעות מנהל החבילות.
אובונטו – לחצו להגדלה

בדומה ליתר ההפצות באתר זה אובונטו מופצת בחינם ותנאי הרישיון מאפשרים להשתמש, לחלוק וכמובן עבור מפתחים גם לערוך שינויים באופן חופשי.

Why not take time out from setting up your new Linux distro by playing Canadian casino online. You could win tons of cash.

גרסה חדשה מופצת מידי 6 חודשים ומכילה גרסאות עדכניות של התוכנות השונות, וחידושים שונים בכל גרסה. יתר העדכונים מבוצעים אוטומטית באמצעות מנהל העידכונים.

אובונטו שוחררה לראשונה באוקטובר 2004. היא מבוססת על הפצה ותיקה יותר – דביאן. במידה רבה אובונטו היא הצד המעודכן והפשוט יותר לשימוש של דביאן, כשהמחיר הוא ביציבות (המניחה בהחלט על הדעת אך לא משתווה לסלע שהוא דביאן) ובצריכה מוגברת של משאבי מערכת, לכן אובונטו אינה בהכרח מומלצת עבור מחשבים ישנים במיוחד.

בזכות הפופולריות הרבה, התמיכה הקהילתית באובונטו הינה רחבה במיוחד בכל השפות וכמו כן נוצרו הפצות ופרוייקטים רבים המבוססים על אובונטו. ניתן להתקין ולהשתמש במערכת בשפה העברית.

מקור השם אובונטו בשפת זולו, ומשמעותו בתרגום חופשי- “אנושיות כלפי אחרים”.

ראה גם: מדריך התקנה.